Руська Православна Церква

Офіційний сайт Московського Патріархату

Русская версияУкраинская версияМолдавская версияГреческая версияАнглийская версия
Патріархія

Патріархом Болгарським обрано митрополита Русенського Неофіта

Версія для друку
24 лютого 2013 р. 16:58

24 лютого 2013 року на Патріаршому Виборчому Церковно-народному Соборі в Софії Патріархом Болгарським, Митрополитом Софійським був обраний митрополит Русенський Неофіт.

Майбутній Патріарх народився 15 жовтня 1945 року в Софії. У 1965 році закінчив Черепишську духовну семінарію.

У 1971 році закінчив Софійську духовну академію, після чого був направлений на навчання до аспірантури Московської духовної академії. За працю «Московський синодальний напрямок у російському церковному співі та його значення» був удостоєний ступеня кандидата богослов'я. Одночасно з аспірантурою закінчив регентське відділення при Московській духовній академії. Кандидатський знак «Перший золотий камертон» регентського класу йому вручив Патріарх Московський і всієї Русі Пімен.

Після повернення з Москви був призначений 1 вересня 1973 року в Софійську духовну академію викладачем східно-церковного співу та регентом студентського хору.

3 серпня 1975 року в Троянському монастирі Патріархом Болгарським Максимом пострижений у чернецтво з ім'ям Неофіт і вступив під духовне керівництво тодішнього ігумена обителі архімандрита Геласія.

15 серпня 1975 року висвячений у сан ієродиякона, а 25 березня 1976 року — у сан ієромонаха Патріархом Максимом.

З 30 вересня 1975 року — регент Софійського хору священиків.

15 липня 1977 року повернувся до викладацької діяльності в Софійській академії як старший викладач східно-церковного співу та богослужбової практики, яким залишався до 1980 року.

21 листопада 1977 року був зведений у сан архімандрита.

1 січня 1981 року був призначений на посаду протосінгела Софійській митрополії.

8 грудня 1985 року в Патріаршому Олександро-Невському соборі був висвячений на єпископа Левкійского, вікарія Софійської митрополії.

1 грудня 1989 року призначений ректором Софійської духовної академії, а слідом за перетворенням академії в богословський факультет Софійського університету 1 липня 1991 року став його першим деканом з 26 липня того ж року.

27 січня 1992 року був призначений головним секретарем Священного Синоду Болгарської Православної Церкви.

27 березня 1994 року обраний митрополитом Доростольським і Червенським з кафедрою в Русе. Після поділу єпархії на Доростольську і Русенську рішенням V Церковно-народного Собору від 17 грудня 2001 року став митрополитом Русенським.

З 28 жовтня 2009 року по 24 січня 2010 року тимчасово керував Доростольською єпархією.

Служба комунікації ВЗЦЗ/Патріархія.ru

Версія: російська

Усі матеріали з ключовими словами

 

Інші новини

Відбулася зустріч Святішого Патріарха Кирила з послом Румунії в Росії Крістіаном Істрате

Настоятель храму Руської Церкви в ОАЕ зустрівся з Блаженнішим Патріархом Антіохійським Іоанном X

Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній взяв участь у престольних урочистостях монастиря Сербської Церкви у Північній Македонії

Єпископ Ситкинський і Аляскинський Алексій відвідав Казань

Митрополит Бориспільський Антоній: Православ'я на межі великого розколу через ситуацію в Україні

Міністр закордонних справ Лівану відвідав подвір'я Антіохійської Православної Церкви в Москві

На Святій Землі привітали Блаженнішого Патріарха Єрусалимського Феофіла ІІІ з річницею інтронізації

Члени російської міжвідомчої делегації відвідали польовий храм на базі Хмеймім у Сирії

Патріарх Кирил: Патріарх Варфоломій вважає себе не першим серед рівних, а першим над усіма іншими